FashionNow.pl > Lifestyle > 10 dowodów na to, że naprawdę kochasz modę (i masz trendy w małym palcu!)

10 dowodów na to, że naprawdę kochasz modę (i masz trendy w małym palcu!)

Nie musisz być blogerką, projektantką, ani stylistką, żeby poczuć dreszczyk emocji na widok nowej kolekcji Marii Grazii Chiuri dla Diora. Nie musisz mieć w szafie markowych ubrań, żeby stworzyć własny styl. I nie musisz nazywać się fashion victim, ani fashionistką, żeby udowodnić, że moda to twoja pasja. Oto 10 dowodów na to, że kochasz modę.

1. Twoje najwcześniejsze wspomnienia z dzieciństwa dotyczą mody – znienawidzonych mokasynów, które mama zakładała ci do przedszkola, sukienki komunijnej, w której czułaś się jak księżniczka, pierwszej samodzielnie kupionej koszulki z logo zespołu, o którym nikt już nie pamięta. To, jak czułaś się w ubraniach, które nosiłaś, miało niebagatelny, żeby nie powiedzieć, przemożny wpływ na twoją pewność siebie.

2. Lata liceum spędziłaś na eksperymentach. Bywałaś hipiską, metalówą albo punkiem. Ale gdzieś w głębi pozostawałaś sobą, przemycając do każdego z subkulturowych strojów pierwiastek swojej osobowości. I teraz już wiesz na pewno, że koleżanki z II c kopiowały twój styl, chociaż zarzekały się, że tę sukienkę kupiły w zupełnie innym sklepie…

3. Z czasem odkryłaś szafę swoich mamy, cioć i babć. Zaczęłaś poszukiwać skarbów w kufrach, na strychach i w second handach. Nawet jeśli brakowało ci funduszy, potrafiłaś zawsze wyczarować coś z niczego.

 

 

4. Z pierwszej pensji – czy to na studiach na stażu, czy zaraz po dyplomie – odłożyłaś kilkaset złotych na dobre buty albo markową torebkę. Nie z próżności, tylko dlatego, że uznałaś, że to najlepsza inwestycja na przyszłość. Bo przecież trzeba się ubierać tak, jakbyś już była prezesem zarządu, nawet jeśli załapałaś się na stanowisko asystentki. 

5. Twoje koleżanki zawsze proszą cię o radę, zabierają na zakupy, wysyłają zdjęcia stylizacji przed randką. Jesteś ich personal shopperką, inspiracją i autorytetem. Może najwyższy czas, żebyś zaczęła monetyzować swój know-how? 😉

6. Chociaż wiesz, że można budować własny styl bez dokładnej znajomości trendów, nie możesz się powstrzymać przed oglądaniem zdjęć street style’u, czerwonego dywanu i wybiegów. Traktujesz to jak dawkę niezbędnych codziennych newsów.

 

 

7. Dokładnie wiesz, gdzie, kiedy i za ile. Sprawdzasz promocje, na wyprzedażach stawiasz się jako pierwsza, wyszukujesz z sieciówek rzeczy, które wyglądają jak z projektantów. Kupujesz świadomie, bo przecież moda to poważna sprawa.

8. Znasz zasady dress code’u, jesteś zawsze ubrana adekwatnie do miejsca, okazji i wieku, ale najważniejsza dla ciebie jest zabawa modą – tam, gdzie można sobie na to pozwolić.

9.  Traktujesz ubrania z czułością – pierzesz w najdelikatniejszym proszku, zanosisz do pralni, układasz pieczołowicie na półce. Ulubione sukienki, w których spędziłaś najlepsze chwile w życiu, to dla ciebie szczęśliwe talizmany.

 

 

10. Gdy do kiosków trafia najnowszy numer „Fashion Magazine”, nastawiasz budzik na szóstą rano, żeby jeszcze przed pracą zdążyć przejrzeć ulubiony magazyn 😉 

 

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

Fashion Magazine, fashion week, moda,

Secured By miniOrange