FashionNow.pl > Moda > Moda de luxe > CFDA, najważniejsze nagrody amerykańskiej mody, rozdane (na liście zwycięzców Raf Simons, Stuart Vevers, Laura Kim i Fernando Garcia)

CFDA, najważniejsze nagrody amerykańskiej mody, rozdane (na liście zwycięzców Raf Simons, Stuart Vevers, Laura Kim i Fernando Garcia)

Nagrody Council of Fashion Designers of America to modowy odpowiednik Oscarów. Docenieni zostają najważniejsi projektanci mijającego roku, a na czerwonym dywanie od najlepszej strony pokazuje się branża mody. W tym roku triumfował Raf Simons, a dotrzymywały mu towarzystwa siostry Hadid.

Coroczna gala CFDA to święto amerykańskiej mody. Nagrody Rady otrzymują projektanci, którzy wyróżnili się innowacyjnymi pomysłami, sprawną sprzedażą i śmiałą strategią. W tym roku triumfował Raf Simons. Powtarzając sukces Calvina Kleina, założyciela marki, w której pracuje, zgarnął nagrody za najlepsze projekty damskie i męskie. CFDA doceniło także duet projektujący dla marki Monse, której sukienki noszą już Selena Gomez, Diane Kruger, czy Amal Clooney. Nie zaskoczyło także zwycięstwo Demny Gvasalii w kategorii najlepszy projektant zagraniczny. Rewolucjonista z Vetements, który od kilku sezonów robi metamorfozę w paryskim domu mody Balenciaga, to zdecydowanie najbardziej wpływowy człowiek w europejskiej modzie. Wystarczy zobaczyć, ile jego projektów kopiują sieciówki. Ikoną stylu nazwano pośmiertnie Frankę Sozzani, legendarną naczelną włoskiego „Vogue’a”. Mowę na jej cześć wygłosiła przyjaciółka, Anna Wintour.

Zobacz listę nagrodzonych:

Projektant mody damskiej: Raf Simons dla marki Calvin Klein

Projektant mody męskiej: Raf Simons dla marki Calvin Klein

Projektant akcesoriów : Stuart Vevers dla marki Coach

Nagroda Swarovskiego dla młodych talentów: Laura Kim i Fernando Garcia za stworzenie marki Monse

Nagroda Swarovskiego za wprowadzenie pozytywnej zmiany: Kenneth Cole

Nagroda im. Geoffreya Beene’a za całokształt osiągnięć: Rick Owens

Nagroda założycieli: Pat McGrath

Nagroda dla projektanta międzynarodowego: Demna Gvasalia dla marek Vetements and Balenciaga

Ikona stylu: pośmiertnie Franca Sozzani

Nagroda zarządu: Cecile Richards, Gloria Steinem i Janelle Monae

Zobacz najlepiej ubrane gwiazdy z czerwonego dywanu.

Diane Kruger wybrała suknię duetu Monse, która dzięki połączeniu niebieskiego i złota wyglądała jak rozgwieżdżone niebo.

 

Bella Hadid, która ostatnio inspiruje się stylem lat 90., a konkretnie bohaterkami „Słodkich zmartwień”, wybrała różowy kostium marki Off-White, która zyskuje popularność wśród trendsetterek.

 

 

Imaan Hamman też nawiązała do mody lat 90., a nawet 2000, wkładając dżinsowy zestaw Adama Selmana. Nam przypominała w nim Rihannę, która zawsze walczy z modowymi stereotypami.

 

Nicole Kidman, która ostatnio przeżywa drugą młodość – na ekranie i na czerwonym dywanie – wręczyła statuetkę Rafowi Simonsowi, ale ubrała się w kreację Oscara de la Renty, a nie Calvina Kleina. W sukience Simonsa widziano ją natomiast w Cannes.

 

 

Gigi Hadid skromna jak nigdy! W płaszczu i sukience w odcieniu kości słoniowej od The Row supermodelka wyglądała jak Grace Kelly.

 

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

CFDA, nagrody,

Secured By miniOrange