FashionNow.pl > Moda > Moda de luxe > Haute couture na sezon jesień-zima 2017/2018: Alberta Ferretti, Alexis Mabille, Atelier Versace, Francesco Scognamiglio

Haute couture na sezon jesień-zima 2017/2018: Alberta Ferretti, Alexis Mabille, Atelier Versace, Francesco Scognamiglio

Nie wszystkie domy mody chcą inwestować w kosztowny pokaz mody w Paryżu. Zamiast tego decydują się zaprezentować swoje kolekcje haute couture w formie look booka. Tak, żeby można było uważnie przyjrzeć się detalom. A jest co oglądać.

Alberta Ferretti Limited Edition

Włoski dom mody kolekcję Limited Edition nazywa demi couture, czyli w połowie haute. Ale to nie przeszkadza gwiazdom zachwycać się nią w pełni. W zwiewnych kreacjach, które przypominają raczej buduarowe peniuary niż suknie na czerwony dywan, pokazują się już Kendall Jenner, Lady GaGa i Taylor Swift. Z nowej kolekcji, gdzie każda suknia nosi inne imię (Minuit à Jaipur, Jardin de Rêve, Amour de la Pleine Lune, Vent de Vénus) mają co wybierać. Nasycone odcienie kobaltu, purpury i złota to opcja dla uwodzicielek, które chcą podkreślić swój seksapil, koronkowe małe białe spodobają się niewinnym kokietom.

Alexis Mabille

20 kreacji projektanta łączy śmiały koncept. Każda z nich ma bowiem od odzwierciedlać jeden zapach. Ta synestezja, a właściwie symbioza mody i perfumiarstwa, zaowocowała sukniami lekkimi jak pąki kwiatów. Najpiękniejsze są te białe, falbaniaste, półprzezroczyste – w sam raz na ślub.

Atelier Versace

Donatella już od dawna nie pokazuje kreacji haute couture na wybiegu, co nie przeszkadza jej zachwycać precyzją wykonania. Chociaż projektantce przyświecała tym razem zasada less is more, nietypowa dla włoskiego domu mody, nie oznacza to wcale rezygnacji z glamouru. Ostro cięte marynarki w komplecie z błyszczącymi spodniami wyglądają jak z garderoby Davida Bowiego, białe półprzezroczyste kombinezony na pewno już kupiła Jennifer Lopez, a konstrukcyjne suknie z mocno zaznaczonymi ramionami i biodrami, wykonane na drukarce 3D, mogłyby wyjść spod ręki Iris van Herpen.

Francesco Scognamiglio

Włoch zaprosił swoje klientki do Mediolanu, bo kolekcją haute couture, inspirowaną rajskim ogrodem, chciał pokazać, że w wysokim krawiectwie najważniejsze jest… krawiectwo. Temat przewodni widać w każdej kreacji – obok kwiatowych wzorów pojawiają się egzotyczne pióra oraz półprzezroczyste tiule.

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

haute couture, moda de luxe,

Secured By miniOrange