FashionNow.pl > Moda > Moda de luxe > Haute couture na sezon jesień-zima 2017/2018: Fendi, Jean Paul Gaultier, Maison Margiela, Valentino, Zuhair Murad

Haute couture na sezon jesień-zima 2017/2018: Fendi, Jean Paul Gaultier, Maison Margiela, Valentino, Zuhair Murad

Końca dobiegło paryskie święto mody haute couture. Oglądamy pokazy Fendi, Jeana Paula Gaultiera, Maison Margiela, Valentino i Zuhaira Murada w poszukiwaniu inspiracji. Może nie do codziennych strojów, ale kreacji na wyjątkowe okazje.

Fendi

Rok temu Karl Lagerfeld świętował 90-lecie włoskiego domu mody pokazem w fontannie di Trevi. Przez ostatnie miesięcy Cesarz mody pracował nad najnowszymi metodami wyprawiania futra z norek. Efekt – kolorowe, miękkie, zwiewne płaszcze uszyte dla klientek, które kochają luksus. I chociaż jak zwykle u Fendi to futra mają się najlepiej sprzedawać, równie kunsztowne są sukienki w soczystych kolorach, rozkwitające jak kwiaty dzięki trójwymiarowym zdobieniom. 

Jean Paul Gaultier

Oto prawdziwie zimowa kolekcja haute couture. Enfant terrible francuskiej mody zabrał gości swojego pokazu do luksusowego kurortu, gdzie nosi się norweskie swetry w zestawie z futrami. Sportowy temat ma jednak urok retro, bo dzięki asymetrii i mocno podkreślonym ramionom ubrania wyglądają jak z vogue’owskich sesji z lat 80.

Maison Margiela

John Galliano swobodnie lawiruje między inspiracjami ikonami stylu – od Lauren Bacall po Kate Moss. Powstała więc kolekcja pełna hollywoodzkiego glamouru, a jednocześnie futurystyczna.

Valentino

Pierpaolo Piccioli kontynuuje kierunek obrany w kolekcji Resort. Projektuje ubrania skromne, wręcz wyciszone, ale takie, które robią piorunujące wrażenie detalem, formą i kolorem. Lekko sportowe fasony, takie jak pelerynki, towarzyszą czarnym przezroczystościom femme fatale i renesansowym sukniom. Kolory, tak jak w kolekcji Resort, są świeże – dominują róż i zieleń.

Zuhair Murad

Jak na króla przepychu, ta kolekcja wydaje się wręcz skromna. Niewiele tu nawiązań do lat 80., zdecydowanie więcej do edwardiańskiego romantyzmu i Belle Epoque. Ulotne suknie mieniące się złotymi nićmi jak gwiazdami, spodobają się oczywiście diwom Hollywood i arabskim księżniczkom.

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

haute couture, jesień 2017, Valentino,

Secured By miniOrange