FashionNow.pl > Lifestyle > Kultura na weekend: rozrywki na długie jesienne wieczory

Kultura na weekend: rozrywki na długie jesienne wieczory

Zamiast złotej polskiej jesieni za oknem listopadowa słota. Humor poprawią nam komedie – im czarniejsze, tym lepsze. 

Film: „The Square”

Zdobywca canneńskiej Złotej Palmy rozsadza ramy komedii, opowiadając historię Christiana, dyrektora muzeum sztuki współczesnej, którego kariera zawiśnie na włosku przez wystawę „The Square” tworzoną przez artystę udającego małpę. Ironiczne spojrzenie na przedstawicieli świata sztuki, ale nie tylko. Jak w krzywym zwierciadle przejrzą się tu wszyscy żądni sławy narcyzi.

Serial: „One Mississippi”

Tig Notaro, jedna z najzdolniejszych amerykańskich komiczek, równie odważnie żartuje ze swojej choroby nowotworowej, co ze swojej orientacji seksualnej. Jej autorski serial, który doczekał się już dwóch sezonów po sześć odcinków, to lekko zliftingowana autobiografia. Opowiada o czterdziestolatce, która po śmierci matki powraca w rodzinne strony, żeby zmierzyć się z przeszłością. Jest równie śmiesznie, co wzruszająco.

Spektakl: „Obrzydliwcy” w Teatrze Dramatycznym

David Foster Wallace o współczesnych mężczyznach.  Uzależnieni od seksu, cyniczni, niepozorni. Skupieni na sobie i swoich przyjemnościach, czasem w trakcie kolejnej terapii. Strach się bać?

Płyta: „The Aviary” Galantis

Szwedzki duet tworzący muzykę elektroniczną (pamiętacie „Toxic” Britney Spears? To właśnie dzieło założycieli Galantis) ostatnio pracował z Edem Sheeranem przy remiksie „Shape of You”, a teraz w klubach całego świata zabrzmią autorskie utwory z ich drugiej płyty. 

Wystawa: „Utrata równowagi” w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Jedno z najważniejszych wydarzeń kulturalnych sezonu. Trzydziestu trzech artystów z całego świata w swoich najnowszych dziełach wychodzi poza utarte schematy, prowokując widza do konfrontacji z własnymi uprzedzeniami. Katharsis gwarantowane. 

Książka: „Ludzie na drzewach” Hanyi Yanagihary

Debiutancka powieść autorki genialnego „Małego życia” stawia pytanie o granicę między dobrem a złem, opowiadając o amerykańskim lekarzu, którzy na wyprawie w niezbadane rejony Pacyfiku dokonuje przełomowego odkrycia. Książka roku wg „The Wall Street Journal”, „Publishers Weekly”, „The Huffington Post” nareszcie doczekała się polskiego wydania.

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

kultura na weekend,

Secured By miniOrange