FashionNow.pl > Lifestyle > Kulturalny długi weekend

Kulturalny długi weekend

Kto nie wyjechał na długi weekend nad morze, w góry albo na jeziora, może skorzystać z oferty kulturalnej w wielkich miastach. Co zobaczyć, co przeczytać, czym się zafascynować?

Film : „Król Artur: Legenda miecza”

Charliego Hunnama nikomu przedstawiać nie trzeba. Brytyjski aktor zasłynął bowiem filmem, w którym… nie zagrał. Zanim Jamie Dornan przejął rolę Christiana Greya, castingowcy typowali do niej właśnie Hunnama. Ale przestraszył się kiepskiego scenariusza, scen erotycznych i (nie)sławy. Wolał wypełnić swój kontrakt w serialu „Synowie anarchii”, a potem zmierzyć się z legendą króla Artura. W filmie Guya Ritchiego, odpowiedzialnego m.in. za „Przekręt” i „Sherlocka Holmesa”, wciela się w rolę średniowiecznego króla, który według legendy stworzył podwaliny pod potęgę brytyjskiego państwa. W filmie leje się krew, rozbierają się kobiety, a fantastyczne istoty walczą o sprawiedliwość na równi z ludźmi. Czyżbyśmy oglądali kinową wersję „Gry o tron”?

Wystawa: „Sztuka w sztuce” w krakowskim MOCAK-u

Do Krakowa zawsze warto się wybrać, choćby po to, żeby odkryć jedne z najlepszych restauracji w Polsce. Kto jeszcze nie odwiedził MOCAK-u, fenomenalnie zaprojektowanego muzeum sztuki nowoczesnej obok Fabryki Schindlera, ma pretekst w postaci świetnej wystawy. To kolejna z cyklu ekspozycji pokazujących, jak artyści mierzą się z obszarami codziennego życia, tym razem opowiada o tym, jak radzą sobie z samą materią swojego działania twórczego.

Spektakl: „Pożegnania” w Teatrze Narodowym

Teatry żegnają się już z sezonem 2016/2017, warto więc załapać się na ostatnie spektakle, chociażby w Teatrze Narodowym. „Pożegnania” Agnieszki Glińskiej na podstawie powieści Stanisława Dygata, to opowieść o miłości, niespełnieniu i tęsknocie z wielką historią w tle. W rolach głównych m.in. Marcin Hycnar i Ewa Konstancja-Bułhak. 

Serial: „Figurantka”

Jeden z najlepszych, a zaraz najbardziej niedocenionych seriali. O cynizmie polityków opowiada nawet lepiej niż „House of Cards”, ani na chwilę nie tracąc komediowej brawury. Scenariusz pisany na przekór politycznej poprawności, kreacje aktorskie, wielokrotnie nagradzane Emmy oraz spojrzenie za kulisy Białego Domu sprawią, że wszystkie sześć sezonów będzie się chciało obejrzeć w jeden weekend.

Książka: „Gucci. W imię mojego ojca” Patricii Gucci, Wyd. Marginesy

Nieślubna córka właściciela jednego z najważniejszych włoskich domów mody opowiada o swoim ojcu, dzieciństwie w ukryciu i karierze zawodowej, przy okazji zdradzając kulisy sukcesu Gucci.

Płyta: „How Did We Get So Dark?” Royal Blood

Nie da się włączyć radia, żeby nie wpaść na single brytyjskiego duetu. Powracają teraz drugą płytą do debiucie sprzed trzech lat. Jest melancholijnie, mocno, rockowo. Z brytyjskim akcentem.

 

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

kultura, kulturalny weekend,

Secured By miniOrange