FashionNow.pl > Lifestyle > Kulturalny weekend: film akcji, jazz i dobry kryminał

Kulturalny weekend: film akcji, jazz i dobry kryminał

Amerykanie wakacje w mieście nazywają staycation. Podczas stacjonarnego urlopu można sobie zapewnić rozliczne rozrywki. Pomogą w tym galerie, kina i teatry.

Film: „Atomic Blonde”

Pozornie krucha Charlize Theron zrobiła dyplom z grania twardzielek. W drugim po „WonderWoman” filmie tego lata, który skupia się na girl power, nie tylko tym w głowie, piękna blondynka gra agentkę MI6, wysłaną przez wywiad do Berlina podczas zimnej wojny. Ma odzyskać zagubioną listę agentów, wyjaśnić tajemnicę śmierci jednego z nich i skopać tyłki tych złych. Ze wszystkich zadań wywiązuje się śpiewająco.

Muzyka: 23. Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz Na Starówce

W każdą sobotę lipca i sierpnia na warszawskiej starówce można za darmo posłuchać jazzmanów z całego świata. Tym razem między kamienicami rozlegną się dźwięki amerykańskiego James Carter Quartet z repertuarem „The Flying Particles”. Jeden z najbardziej uznanych saksofonistów świata rozgrzeje polską publiczność do czerwoności.

Serial: „The Bold Type”

Dla wszystkich dziewczyn, które nie przegapiły ani jednego odcinka „Seksu w wielkim mieście”, marzą o pracy w „Vogue’u” i szukają miłości na Tinderze. Serial oparty na doświadczeniach Joanny Coles, legendarnej redaktor naczelnej amerykańskiego „Cosmopolitan” opowiada o trzech przyjaciółkach, które pracując w redakcji, nie chcą poświęcić miłości dla kariery, i odwrotnie.

Wystawa: „Mary Quant: Fashion Icon” w The Museum of Costume w Manchesterze

Niewiele jest pretekstów, żeby odwiedzić robotnicze miasto w Anglii. Teraz nadarza się okazja. To właśnie tutaj otwiera się wystawa poświęcona prawdziwej rewolucjonistce mody. To właśnie Mary Quant skróciła dziewczynom spódniczki do długości mini, odsłaniając piękne nogi i dając ogromną dozę wolności.

Spektakl: Pożar w Burdelu „Trauma Travel”

Kolejna odsłona najzabawniejszego (i najbardziej obrazoburczego) polskiego teatru. Tym razem popularna trupa teatralna wybiera się na wakacje. I zadaje pytanie: czy na końcu świata można uciec od polskości? Paula i Zdzisław jadą w podróż dookoła świata z narodowym biurem podróży Trauma Travel. Gdy w sercu dżungli odkryją wioskę zamieszkaną przez rodaków, ich urlop zmieni się w koszmar.

 

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

kultura, kulturalny weekend,

Secured By miniOrange