FashionNow.pl > Lifestyle > Kulturalny weekend: kino, muzyka, teatr

Kulturalny weekend: kino, muzyka, teatr

Na urlopie nadrabiamy zaległości kinowe i lekturowe, a w mieście w przerwie pracy chodzimy na koncerty i wystawy. Co warto zobaczyć w ten weekend?

Film: „Spiderman: Homecoming”

To już trzecia wersja przygód człowieka pająka w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Na planie pierwszego Tobey Maguire poznał Kirsten Dunst, z którą spotykał się przez kilka lat, podczas kręcenia drugiego Andrew Garfield zakochał się w Emmie Stone, a tym razem romansują Tom Holland z Zendayą. Dla widzów trzecie wcielenie Petera Parkera może być mniej satysfakcjonujące niż dla aktorów, bo ile razy można oglądać tę samą historię? Chyba że jest się zagorzałym fanem Avengersów (czytaj: Roberta Downeya Jr. w roli Iron Mana). Wtedy to idealny film na lato. 

 

Spektakl: „Lekcja stepowania” w Och-Teatrze

Joanna Moro, Elżbieta Romanowska i Maria Winiarska uczą się tańczyć na scenie warszawskiego teatru. Komedia obyczajowa, która dzięki licznym numerom tanecznym zbliża się do musicalu, to idealna rozrywka na lipiec – lekka, ale niegłupia.

Muzyka: Męskie Granie we Wrocławiu

Tym razem ekipa Organek (w Męskie Granie Orchestra w tercecie z Brodką i Roguckim) zagra we Wrocławiu w Pergoli. Towarzyszyć mu będą Kamp!, Mioush, Kortez, Coma i Hey. Jak co roku Męskie Granie oferuje najlepszą selekcję polskiej muzyki – nie tylko męskiej i nie tylko rockowej, ale zawsze z przytupem. Kolejne miasta na trasie do Poznań, Katowice, Gdynia, Kraków, Warszawa i Żywiec.

Wystawa: Retrospektywa Marii Lassnig w Zachęcie

Obsesją austriackiej artystki, jednej z najwybitniejszych w XX wieku, był autoportret. I to właśnie z takich obrazów składa się w większości warszawska wystawa. Ciało – wynaturzone, wystawione na eksperymenty, zmysłowe – przeobraża się pod jej pędzlem, zmienia kształt, starzeje się. Lekcja humanizmu dla wszystkich.

Książka: „Jakoś to będzie. Szczęście po polsku” 

Duńczycy mają hygge, my mamy swoje: „jakoś to będzie”. Joanna Bojańczyk (nasza autorka!), Aleksander Doba, Olga Drenda, Magdalena Grzebałkowska, Łona, Rafał Madajczak (ASDziennik), Janusz Makuch, Wojciech Mann, Jurek Owsiak, Michał Rusinek, Marcin Wicha i Magda Wójcik zastanawiają się, czym jest szczęście po polsku, czy aby na pewno jesteśmy pesymistami i jak nie dać się zwariować przymusowi doskonałości. W sam raz na naprawdę leniwe dni.

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

kulturalny weekend,

Secured By miniOrange