FashionNow.pl > Lifestyle > Kulturalny weekend: co oglądać, gdzie pojechać, czym się zachwycić

Kulturalny weekend: co oglądać, gdzie pojechać, czym się zachwycić

Zapowiada się pogoda w kratkę, więc oprócz spacerów w słońcu, warto też zaplanować zajęcia świetlicowe. Bo przecież nawet latem nie ma nic przyjemniejszego niż wieczór z książką, np. w hamaku na balkonie, w ciemnej sali kinowej albo przy łagodnych dźwiękach muzyki. Co polecamy tym razem? 

Film: „Baywatch. Słoneczny patrol”

Nie, to nie jest dobry film. Nie będziemy oszukiwać. Krytycy nie zostawili na nim suchej nitki. Ale dla pokolenia trzydziestolatków, które wychowało się na serialu z Pamelą Anderson, widok ratowników biegnących po plażach Malibu, będzie jak balsam na zranioną duszę. Powracają nie tylko piękne ciała (m.in. Dwayne Johnson, Zac Efron i Kelly Rohrbach), ale także czerwone kostiumy kąpielowe i lekko nieprawdopodobne przypadki kryminalno-plażowo-ratownicze. Zaletą „Baywatch” – serialu i filmu – jest kampowy dystans. A w wakacje tego potrzebujemy najbardziej.

Serial: „Unbreakable Kimmy Schmidt”

Tina Fey, która wypłynęła na szerokie wody dzięki „SNL”, a potem stworzyła „30 Rockeffeler Center”, jeden z najlepszych seriali komediowych wszech czasów, ponownie pracuje z Robertem Carlockiem. Razem powołali do życia Kimmy Schmidt (cudowna Ellie Kemper), bezpretensjonalną, naiwną i szaloną dziewczynę, która pół życia spędziła zamknięta w bunkrze przez szalonego przywódcę sekty. Ale serial Fey i Carlocka to nie ponura dystopia, a raczej festiwal purnonsensu. W trzecim sezonie Kimmy, już na dobre zadomowiona w Nowym Jorku i zaprzyjaźniona z jego narcystycznymi mieszkańcami, postanawia zdobyć dyplom. Chyba żadna amerykańska komedia nie jest tak naładowana popkulturowymi odniesieniami. Ale pod płaszczykiem lekkiej rozrywki rozmawia się tu o Ameryce, gentryfikacji i tolerancji. 

Wystawa: „Balenciaga: Shaping Fashion” w londyńskim Victoria & Albert Museum

Cristóbal Balenciaga, hiszpański mistrz haute couture, który założył jeden z najważniejszych paryskich domów mody, przeszedł do historii mody jako twórca precyzyjnych konstrukcji. Wystawa w V&A to świetny pretekst, żeby wybrać się na weekend do Londynu, zwłaszcza że na ekspozycji można zobaczyć nie tylko klasyczne suknie Balenciagi, ale także projekty jego następców oraz archiwalne zdjęcia z magazynów mody.

Więcej o wystawie w najnowszym wydaniu „Fashion Magazine”.

Książka: „Barbara Hulanicki. Ważne jest tylko jutro” Judyty Fibinger

Polka, chrześniaczka Edwarda Rydza-Śmigłego, w latach 60. założyła w Londynie firmę, której ubrania nosili Brigitte Bardot, David Bowie i Twiggy. Zbuntowana Biba zapowiadała hipisowską rewolucję. Dziś zamieszkała w Miami Barbara Hulanicki, zajmująca się projektowaniem wnętrz, po raz pierwszy opowiada o tym, jak moda zmieniła jej życia.

 

Płyta: „Harry Styles” Harry’ego Stylesa

Nie trzeba słuchać słodkich przebojów boysbandów, żeby sięgnąć po debiutancką płytę Harry’ego Stylesa z One Direction. Znany z romansów z Taylor Swift i Kendall Jenner brytyjski przystojniak melodyjnymi, choć melancholijnymi piosenkami próbuje nawiązać do najlepszej tradycji brytyjskiego rock and rolla. 

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

kultura, kulturalny weekend,

Secured By miniOrange