FashionNow.pl > Moda > Moda de luxe > MFW 1: Gucci, Fendi, MaxMara, Alberta Ferretti

MFW 1: Gucci, Fendi, MaxMara, Alberta Ferretti

Bywalcy przenieśli się już do Mediolanu. Najważniejszym punktem pierwszego dnia mediolańskiego tygodnia mody był oczywiście pokaz Gucci.

Gucci

Mediolański tydzień mody zaczął się od najbardziej oczekiwanego pokazu, czyli nowej kolekcji Alessandro Michele. Jak zawsze było ekscentrycznie, eklektycznie i energetycznie. Widać, że projektant mieszka w Rzymie, wiecznym mieście, w którym tysiące lat cywilizacji odłożyły się w każdym kamieniu. Jego kolekcja miesza kicz lat 80. z echami dyskoteki lat 70., a inspiracją dla Michele był wizerunek sceniczny jego przyjaciela, Eltona Johna. Na pewno świetnie się sprzeda, a futurystyczny show fani marki zapamiętają na długo.

Fendi

Na tydzień przed pokazem Chanel w Paryżu, Karl Lagerfeld w Mediolanie zaprezentował kolekcję dla Fendi. Na wybiegu wystąpiła girl of the moment Kaia Gerber. Przeskalowane ramiona, graficzne paski, mało luksusowe tkaniny, np. denim, pokazane w superwyrafinowany sposób – to znaki rozpoznawcze tej kolekcji. Ale nam najbardziej podobały się subtelne sukienki we wzory jak z japońskiego ogrodu.

Max Mara

Chociaż projektantom nie znudziły się echa lat 80. i 90., sięgają też po inspirację trendami z przełomu tysiącleci. U MaxMary pokazano minimalistyczna i konstrukcyjną kolekcję jak od Helmuta Langa (marka powróciła teraz na nowojorskim tygodniu mody!). Nam podobało się wykorzystanie odcienia caffe latte (jesienią kawa była raczej ciemna niczym espresso), prosta biel na płaszczach i zestawienia lekkich materiałów z cięższymi. 

Alberta Ferretti

Jedna z największych romantyczek mody postanowiła spróbować czegoś nowego – minimalizmu a la Alexander Wang. Nie jesteśmy pewni, czy wyszło jej to na dobre, bo choć kolekcja faktycznie jest ready-to-wear, nie ma w niej uroku poprzednich pokazów Włoszki.

 

 

 

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

Gucci, MFW, wiosna 2018,

Secured By miniOrange