FashionNow.pl > Moda > Moda de luxe > MFW 2: Giorgio Armani, Prada, Fausto Puglisi, Moschino

MFW 2: Giorgio Armani, Prada, Fausto Puglisi, Moschino

W Mediolanie zachwycamy się kolekcją Prady, Kaią Gerber, która występuje na każdym liczącym się pokazie oraz bywalczyniami tygodnia mody, które trendy tłumaczą na język ulicy.

Giorgio Armani

Od dobrych kilkunastu lat Włoch pozostaje wierny temu samemu stylowi. W jego kolekcjach niezmiennie dużo jest czerni, błysku, zwłaszcza cekinów, oraz fasonów w stylu lat 80. Nie inaczej było i tym razem. Dodatkowo sukienki ozdobione były malarskimi motywami, jako że to sztuka przez duże S inspirowała tym razem Armaniego.

Moschino

Krytycy są zgodni – tym razem kolekcja Jeremy’ego Scotta jest jak wydmuszka – efektowna, ale pusta w środku. Zainspirowana My Little Pony (Barbie is sooo last season!) łączy przesłodkie tiulowe spódniczki (niektóre balerinki uszyto z piór), które kilka lat temu lubiły blogerki z ramoneskami. Lata 80. w pełnym rozkwicie. Nam zaimponowały sukienki w finale pokazu – rozkwitające jak kwiaty. Gigi Hadid niemal dosłownie ubrana była w opakowany w papier bukiet.

Prada

Jedna z najlepszych kolekcji Miucci ostatnich kilku lat. W odpowiedzi na współczesne wydarzenia projektantka postanowiła pokazać swoją wersję feminizmu. Korzystając z ilustracji (w tym rysunków z mangi) zaprojektowała ubrania, które będą na wszystkich okładkach kolejnego sezonu. Mocne zestawienia wzorów nawiązują do lat 80., pudełkowe fasony do lat 60., a pozornie przypadkowe połączenia stylów do klimatu jak z second handu. Jak uczynić tak eklektyczną całość spójną? To potrafi tylko Prada.

Fausto Puglisi

Biel i czerń, falbanki i koronki, kołnierzyki i kokardki. Kolekcja Włocha jest superkobieca, a chociaż bazuje na chanelowskim kontraście bliżej jej do romantyzmu Valentino niż elegancji Chanel.

 

 

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

MFW, prada, wiosna 2018,

Secured By miniOrange