FashionNow.pl > Moda > Moda de luxe > MFW 3: supermodelki z lat 90. u Versace, damy Dolce & Gabbana, prostota Jil Sander, wszystkie kolory Bottega Veneta

MFW 3: supermodelki z lat 90. u Versace, damy Dolce & Gabbana, prostota Jil Sander, wszystkie kolory Bottega Veneta

Mija 20 lat od śmierci Gianniego Versace. Z tej okazji jego siostra zaprosiła na wybieg jego ukochane supermodelki – Carlę Bruni, Claudię Schiffer, Naomi Campbell, Cindy Crawford i Helenę Christensen. Co jeszcze dzieje się w Mediolanie?

Versace

Donatella Versace złożyła hołd swojemu przedwcześnie zmarłemu bratu nie tylko castingiem do pokazu (supermodelki lat 90. towarzyszyły siostrom Hadid i innym girls of the moment), ale także tematyką kolekcji. A właściwie kilkoma osobnymi kolekcjami poświęconymi jednemu z motywów przewodnich Versace – złocistym wzorom jak z apaszki, frędzlom kowbojki, zwiewnym sukienkom bywalczyni riwiery, konstrukcyjnym sukienkom itd. Podobnie jak Gianni Donatella porusza się na granicy kiczu, nigdy go nie przekraczając. I daje radość pięknym kobietom, które dzięki ubraniom Versace czują się jeszcze piękniejsze.

Dolce & Gabbana

Na pokazie „Secret Show”, którego lokalizacja, czas i obsada pozostały nieznane aż do poprzedniego wieczoru, wystąpili milenialsi, czyli dzieci gwiazd show biznesu, powoli zapracowujące na własne nazwisko. Dolce i Gabbana ubrali młodych, pięknych i bogatych oczywiście w czarne koronki, kwiatowe wzory i złociste ornamenty.

Jil Sander

Debiut Lucie i Luke’a Meierów miał nawiązywać do tego, co w niemieckiej marce najlepsze: lekkości, prostocie, surowości. Uwagę zwracają więc białe koszule, czarne spodnie, nowoczesne garnitury. Pragmatyczna kolekcja dla ludzi pracy łączy się jednak z odrobinę nieudaną próbą pokazania np. wakacyjnych dzianin.

Bottega Veneta

Kolekcja Tomasa Maiera utrzymana w klimacie lat 60. mieniła się kolorami, a ich połączenia były naprawdę nietypowe – lawenda i karmel, cytryna i piasek, limonka i pudrowy róż. Jeśli fanki marki choć odrobinę ośmieli to do eksperymentów, projektant wykonał swoje zadanie. Nie mówiąc już o lekcji z luksusu materiałów – od miękkiego zamszu po błyszczące cekiny.

 

 

 

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

MFW, wiosna 2018,

Secured By miniOrange