FashionNow.pl > Moda > Moda de luxe > PFW 1: Christian Dior, Saint Laurent, Jacquemus

PFW 1: Christian Dior, Saint Laurent, Jacquemus

Przenosimy się do Paryża, żeby podziwiać wiosenne kolekcje najsłynniejszych francuskich domów mody.

Christian Dior

Maria Grazia Chiuri kontynuuje misję wprowadzenia francuskiego domu mody w XXI wiek. O jej ubraniach marzą wszystkie blogerki. I trudno się dziwić. My oglądając pokaz, co i rusz zachwycaliśmy się ubraniami, które chcielibyśmy mieć teraz zaraz. Od cekinowych sukienek na wieczorne wyjście przez szmizjerki w serca na randkę aż po codzienny dżins, groszki i paski. Trudno stworzyć kolekcję, która jednocześnie odpowiada na potrzeby branży mody i całkiem zwyczajnych dziewczyn. Idealną równowagę stanowi zawsze paryski szyk – te elementy, zarówno w tkaninach, jak i wzorach, są tu godnie reprezentowane.

Saint Laurent

Anthony Vaccarello mówi, że projektuje dla dziewczyn, które chcą się świetnie bawić. Innymi słowy: girls just wanna have fun! W skórzanych mini, bieliźnianych koronkach, teatralnych piórach. Ale najbardziej fascynujące są nie te superseksowne stroje, a raczej szalone suknie z końca pokazu, które przypominają pierzaste kule. Uwaga: przebojem sesji zdjęciowych będą pierzaste kozaki.

 

Jacquemus

Projektant z francuskiego Południa projektuje ubrania, które chciałaby nosić jego przedwcześnie zmarła mama, piękność wspominana z czułością przez mieszkańców miasteczka na Riwierze. W nowej kolekcji zachwycają przeskalowane kapelusze. Ale to ubrania są idealnie praktyczne, a jednocześnie kobieco zwiewne. Odcienie piasku, słońca i  wody – w sam raz na urlop!

Olivier Theyskens

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

Dior, pfw, wiosna 2018,

Secured By miniOrange