FashionNow.pl > Uroda > Sześć zasad pielęgnacji skóry na stoku

Sześć zasad pielęgnacji skóry na stoku

Co robić, by mróz, słońce i wilgoć nie sprawiły, że wrócisz z ferii z podrażnioną, zaczerwienioną i przesuszoną skórą.

Stosuj ochronę przeciwsłoneczną

Zimą słońce jest niebezpieczne. Szczególnie na stoku, gdzie promienie słoneczne odbijają się od śniegu i działają jeszcze silniej.

Warto jednak pamiętać, że filtr z wakacji nie wystarczy, ponieważ ma lekką konsystencję i niewystarczająco ochroni przed mrozem. Zimowy filtr powinien mieć bogatszą konsystencję i skład – mówi Urszula Chodorska-Lema, kosmetolog z gabinetu WellDerm.

Przed wyjściem na stok ubierz skórę na „cebulkę”. Najpierw nałóż serum z antyoksydantami, następnie pielęgnacyjny krem, na koniec krem z filtrem.

Cold cream to podstawa

Kremy typu cold krem to formuły o gęstej konsystencji odżywczej. Ich podstawowe zadanie to odbudowa płaszcza hydro-lipidowego skóry, który chroni skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych w tym mrozu i wiatru oraz zapobiega parowaniu wody z naskórka. Cold cream dba o utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry zimą, zapobiega odwodnieniu, szorstkości skóry i miejscowemu łuszczeniu oraz chroni naczynka. Jeśli używasz cold creamu nie musisz się obawiać, że nie działasz przeciwzmarszczkowo! Cold cream dbając o nawilżenie (przez natłuszczenie), zapobiega jednocześnie tworzeniu się zmarszczek. W składzie tego typu kosmetyków często występuje także odmładzająca witamina E i masło shea.

Chroń naczynka

Zimą naczynka kurczą się na mrozie i gwałtownie rozszerzają po wejściu do ciepłego pomieszczenia. To może sprawić, że rozszerzą się trwale i nie wrócą do formy, co oznacza powstanie rumienia lub teleangiektazji (tzw. pajączków). Jak zadbać o skórę naczyniową?

Przed nałożeniem cold cremu należy zastosować preparat obkurczający naczynia, a po przyjściu dobrze jest nałożyć krem łagodzący zaczerwienienia – radzi ekspert. Można też okresowo przyjmować suplementy wspomagające prawidłowe funkcjonowanie naczyń krwionośnych. Jeśli twoja skóra jest szorstka i lekko podrażniona i nałożenie kremu na naczynka powoduje pieczenie, najpierw nałóż krem tłusty, następnie preparat na naczynka, a na to jeszcze jedną warstwę kremu ochronnego.

Dbaj o usta

Tłusty krem nałożony rano na twarz nie wystarczy! Skóra na ustach jest bardzo delikatna i cienka, niezabezpieczona odpowiednio przed mrozem bardzo szybko pierzchnie i pęka. Dlatego potrzebuje balsamu lub pomadki do ust z wysokim filtrem. Pomadkę do ust najlepiej jest mieć zawsze w kieszeni i smarować usta nawet 6-7 razy dziennie.

Uwaga na dłonie

Zmarzniętych dłoni nie wolno ogrzewać na kaloryferze czy w gorącej wodzie. W ten sposób tylko im szkodzisz. Dochodzi do zaburzenia mikrokrążenia, skóra na dłoniach zrobi się szorstka, zaczerwieniona i spierzchnięta – przestrzega Urszula Chodorska-Lema. Po ściągnięciu rękawiczek trzeba posmarować dłonie tłustym kremem i rozgrzewać stopniowo, powoli, naturalnie. Nie zapominaj też o przygotowaniu skóry dłoni na zimno. Tłusty krem i dobre, termoizolacyjne rękawiczki sprawią, że dłonie nie ucierpią tak bardzo na mrozie.

Zadbaj o skórę po powrocie

Po feriach warto wybrać się do kosmetologa. Dobrym wyborem będzie zabieg Beauty Steps. Na czym to polega? W pierwszym etapie specjalista delikatnie oczyszcza skórę za pomocą hydroabrazji, w drugim wklepuje odpowiednią porcję antyoksydantów, w kolejnym usuwa toksyny. Następnie dzięki masażowi przy użyciu głowicy do endermologii LPG, w skórze poprawia się krążenie i odżywienie tanek oraz przyspiesza naturalny proces regeneracji.

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

mróz, pielęgnacja, skóra, uroda,

Secured By miniOrange