FashionNow.pl > Uroda > Uroda: 5 błędów, które najczęściej popełniasz przy myciu włosów

Uroda: 5 błędów, które najczęściej popełniasz przy myciu włosów

Wydaje ci się, że nie ma nic prostszego niż mycie włosów? Wystarczy spłukać, spienić i spłukać? Możliwe, że winę za nie dość lśniące, mocne i zdrowe włosy ponosisz ty sama!

Używasz tego samego szamponu od lat

Podobnie jak cera, skóra głowy może się zmieniać. Warto więc zapytać fryzjera o jej aktualny stan i poradzić się w sprawie odpowiedniego kosmetyku. Jeśli używasz mocno nawilżającego szamponu, z czasem możesz obciążyć włosy i skórę głowy doprowadzając do jej przetłuszczania i podrażnień. Niezależnie od tego, raz na kilka tygodni warto sięgnąć po głęboko oczyszczający szampon. Zadziała jak piling dla skóry głowy, zmyje z włosów resztki produktów do stylizacji, które kumulują się w keratynie. 

Niedokładnie moczysz włosy przed nałożeniem szamponu

Im mniej wody na włosach, tym mniej piany z szamponu. Zwykle dolewasz wtedy kosmetyku prawda? Błąd! Ryzykujesz osłabieniem włosów, nie mówiąc o nieekonomicznym zużyciu preparatu.

Zawsze wylewasz szampon w to samo miejsce na głowie

Masz wrażenie, że na czubku głowy skóra jest inna, nadwrażliwa i czasem się łuszczy? Przyczyna może tkwić w wylewaniu szamponu bezpośrednio na głowę i zawsze w to samo miejsce. Spróbuj lepszej metody: wylej szampon w zagłębienie dłoni, dodaj wody, spień i dopiero wtedy rozprowadź na całych włosach.

Za mocno trzesz włosy

Fryzjerzy ostrzegają: tarcie włosów, drapanie skóry głowy w czasie mycia nie prowadzi do niczego dobrego. Ścierasz warstwę keratyny, co sprawia, że fryzura się puszy, a drapanie prowadzi do podrażnień skóry. Oto instrukcja: zmocz porządnie włosy, rozprowadź opuszkami palców spieniony szampon i odczekaj minutę. Dopiero teraz pomasuj delikatnie palcami głowę. Spłucz wodą. Przejdź do drugiego mycia już bez etapu czekania. Po prostu nałóż spieniony szampon na włosy i pomasuj palcami, bez mocnego tarcia. Kosmetyk sam rozpuści kurz, sebum i resztki lakieru.

Spłukujesz włosy gorącą wodą

Gorąca woda podnosi łuski keratyny co powoduje uciekanie wilgoci z włosów. Jeśli chcesz uniknąć przesuszenia, szybkiej utraty pigmentu z farby i elektryzowania włosów wybieraj letnią wodę, albo ostatnie płukanie ustawiaj na prawie zimną!

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

pielęgnacja, uroda, włosy,

Secured By miniOrange