FashionNow.pl > Uroda > Uroda: demakijaż idealny – tych błędów już nie popełnisz!

Uroda: demakijaż idealny – tych błędów już nie popełnisz!

Mycie twarzy to codzienność, ale jeśli na tym etapie pielęgnacji popełnisz błąd kolejne mogą tylko pogorszyć sprawę. Mało tego, niektóre pomyłki mogą kosztować cię utratę nawilżenia, podrażnienie albo nawet pękanie naczynek krwionośnych. Dlatego przeczytaj, czego w demakijażu należy się wystrzegać, a co zapamiętać na zawsze.

Wybór kosmetyku do mycia, jego skład i wreszcie temperatura wody mają znaczenie. Sprawdź czy twój demakijaż jest idealny a jeśli nie, sprawdź co możesz poprawić.

Za dużo piany

Czym myjesz twarz? Pianką? Żelem? Pamiętaj, że suche cery źle znoszą takie kosmetyki. Ogólna zasada jest prosta: sucha i normalna cera wymaga oczyszczania emulsją albo olejkiem. Z kolei mieszana i tłusta żelem lub pianką, pod warunkiem, że nie ma w niej drażniących substancji SLS. To one odpowiadają za powstawanie piany, ale przy okazji wysuszają. Dlatego sprawdzaj skład kosmetyków!

Używaj wody

Chusteczki oczyszczające są dobre, ale tylko w razie sytuacji awaryjnej. Kiedy nie masz czasu ani innego kosmetyku pod ręką sprawdzą się, ale kolejny demakijaż zrób już z użyciem wody, nic innego nie wypłucze resztek makijażu, kurzu i sebum z porów. A zanieczyszczone pory to prosta droga do stanów zapalnych i zaskórników.

Zmyj fluid i puder

Jeśli codziennie robisz cobie pełny makijaż, twoje wieczorne mycie twarzy powinno być podzielone na dwa etapy. Inaczej wszystkie zanieczyszczenia zostaną w naskórku. Pierwszy kosmetyk (olejek, woda micelarna, emulsja) nałóż na suchą skórę, rozmasuj aby zdążył „oderwać” od skóry cząsteczki fluidu, pudru i różu. Teraz zetrzyj twarz chusteczką i przejdź do etapu mycia z wodą.

Nie zmieniaj temperatury

Zasadę: ciepła woda otwiera pory, a zimna zamyka włóż między bajki. Zawsze wybieraj letnią wodę i nie zmieniaj jej temperatury w trakcie mycia. Inaczej nie dziw się, że po myciu masz zaczerwienioną cerę, a naczynka rozszerzone.

Za dużo pilingu

Gładka i wypolerowana cera to efekt prawidłowo zrobionego pilingu. Nałożony po myciu twarzy na wilgotną skórę, rozmasowany i spłukany działa odświeżająco. Problem w tym, że jeśli korzystasz z niego zbyt często skutek jest dokładnie odwrotny. Naskórek zaczyna się buntować, łuszczy się, a cera reaguje podrażnieniem, albo wysypką. Dlatego piling rób raz na dwa-trzy tygodnie.

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

demakijaż, oczyszczanie, piling, uroda,

Secured By miniOrange