FashionNow.pl > Uroda > Uroda: trzy niezawodne sposoby na perfekcyjną kreskę eyelinera

Uroda: trzy niezawodne sposoby na perfekcyjną kreskę eyelinera

Czarny eyeliner to klasyk makijażu, który co sezon pojawia się na powiekach modelek. Owszem, ma różne odsłony (klasyczna kreska u Moschino, obrysowane oko u Prabala Gurunga czy fantazyjna, geometryczna linia u Fendi) jednak wciąż wymaga tej samej precyzji w nakładaniu. Oto trzy sposoby, dzięki którym unikniesz najczęstszych błędów.

Moschino bbt S17 004

Drżąca dłoń, zbyt długie kreski, „schowane powieki” – to pozornie trudne przeszkody. Poradzisz sobie z nimi dzięki prostym trikom.

Narysuj linię pomocniczą

Masz niepewną rękę? Zamiast zmywać i powtarzać makijaż powiek wciąż od nowa narysuj na nich cienką czarną linię kredką i dopiero teraz nałóż eyeliner w płynie. Drugi sposób na kreskę pomocniczą to łączenie kropek. Wystarczy postawić eyelinerem małe kropki wzdłuż powiek, tak by poprowadziły Cię bez przystanków i pomyłek kiedy użyjesz eyelinera po raz drugi.

Wykorzystaj taśmę klejącą

Zwyczajna biurowa taśma od tej chwili znajdzie się w twoim podręcznym kuferku do makijażu. To sprawdzony sposób profesjonalistów na idealnie zakończoną kreskę eyelinera. Instrukcja jest prosta: przyklej kawałek taśmy pod zewnętrznym kącikiem oka tak, by zadziałała jak linijka nad którą poprowadzisz ostatni odcinek kreski. Kiedy eyeliner wyschnie ostrożnie zdejmij taśmę.

Wyjdź za linię

Jeśli kreska eyelinera chowa się w załamaniu powieki, trzeba ją pogrubić. Narysuj trzy razy grubszą linię wzdłuż górnej powieki ale końcówki zostaw cienkie. W ten sposób kiedy otworzysz oczy linia będzie widoczna na całej długości.

Komentarze

komentarzeFashionNow

TEMATY:

eyeliner, kreska, makijaż, uroda,

Secured By miniOrange